Volby jako nový sázkařský fenomén

Sázky a hazard jsou bezpochyby světem, kde se točí obrovské peníze a my můžeme tomuto kouzlu poměrně snadno propadnout. Sázky se těší obrovské popularitě, takže se sázkové kanceláře snaží neustále vymýšlet a inovovat druhy a typy sázek, stejně jako technické možnosti sázení. Rozhodně nejoblíbenější oblastí je sportovní sázení, u kterého se dá předpokládat, že bude i nadále dominovat.

V posledních letech se však do popředí zájmů dostávají i další témata, jako je např. politika. A to nejen v České republice, ale i v Evropě. Do světa hazardu tak mohou pronikat i další fandové, kteří sportu příliš nerozumí.

Co je kurzové sázení     

Samotné vsazení není rozhodně nic těžkého. Kurzové sázení se děje prostřednictvím poboček kanceláří, na internetu nebo přes mobilní aplikaci. Samotné stanovení kurzů se pak určí na základě pravděpodobnosti, že daná situace (nebo výsledek) nastane. Čím více je pravděpodobné, že nastane daný výsledek, tím nižší je na něj vypsaný kurz. A naopak.

Konkrétní výše kurzu se pak stanovuje podle okolností a informací, které se na výsledku podílí. V případě politických sázek jsou pak těmito faktory např. volební preference nebo volební účast. Kurz se může samozřejmě vyvíjet podle aktuální situace.

Jak vydělat na politických a volebních kurzových sázkách?

 Stejně jako v případě sportovního (či jiné oblasti) sázení, i pro volební a politické sázky nutně potřebujete orientaci v problematice. Pokud se v této oblasti neorientujete, peníze běžte utratit lépe a jistěji. U politických kurzových sázek hraje velmi často zásadní roli veřejné mínění. Sázkové kanceláře běžně určují kurz podle průzkumu preferencí nejrůznějších agentur – a zde je třeba mít se na pozoru. Všelijaké průzkumu mohou být často účelové. Nejsou tedy relevantní a neodráží skutečný stav rozložení preferencí.

Pokud chcete být úspěšným sázkařem, měli byste umět tyto průzkumy analyzovat a vyvodit z nich reálný závěr. Pokud se Vám podaří najít trend odlišný od stávajících kurzů, jednejte a výhodu rychle využijte.

Vždy však mějte na paměti, že nejde o projekci Vašich osobních sympatií. Vaše oblíbence nechte stranou, stejně jako favority Vašich přátel. Snažte se na kandidáty dívat z pohledu celé společnosti. Náhodné sázení nemá žádnou budoucnost a strhne Vás do červených čísel. Stejně jako jakýkoliv jiný sázkař musíte mít strategii a sledovat tipy.

Jaké sázky můžete vyzkoušet nejčastěji?

V drtivé většině se samozřejmě objevuje volební tématika: volby do Parlamentu, Prezidentské volby nebo eurovolby. V případě České republiky můžeme za přelomové označit volby v roce 2017 (do Poslanecké sněmovny a prezidentské volby), kdy se objem sázek pohyboval kolem 100 a 130 milionů korun.

Nejčastější možností na co vsadit, je výhra konkrétního kandidáta, umístění jednotlivých stran nebo tip na jejich procentuální výsledek. U prezidentských voleb se nejčastěji sází na pozici v prvním kole (příp. kdo se umístí lépe), ve druhém kole na vítěze, volební účast a rozdíl, o kolik vyhraje vítěz.

Politické tipy zatím spíše jako zpestření

I když se volební sázky těší čím dál větší oblibě, jsou vzhledem ke své příležitostnější povaze spíše zpestřením mezi dalšími okruhy. Vzhledem ke zvyšující se poptávce však počet těchto příležitostí roste a i na nich jdou vydělat hezké peníze. Stejně jako např. u sportovního sázení budete potřebovat znalosti, orientaci v dané oblasti a svědomitý přístup. Jinak vyhazujete peníze oknem.